Buca’da ‘Okul öncesi Çocuklarının Eğitimi – 31 Gün Sıfır Atık Programı’

Bu projeye gönüllü olmak istermisiniz?

Etkinlik Başlangıç: 01/10/2020
Etkinlik Bitiş: 27/10/2020

4
NİTELİKLİ EĞİTİM

Buca’da Sürdürülebilir Sıfır Atık Farkındalık Projemiz kapsamında, 2014 yılından beri ücretsiz okul öncesi eğitim hizmeti verdiğimiz 10 Pırlanta Merkezinde 31 gün boyunca planlı ve birbirinden farklı bir faaliyet ile sıfır atık projesini destekleyen etkinlikler yapılması ve ürünler ortaya çıkarılmasını kapsayan ’31 Gün Sıfır Atık Programı’ eğitimini gerçekleştirdik.

’31 Gün Sıfır Atık Programı’ ile öğrenmenin en etkili olduğu yaş grubu olan okul öncesi çağda olan öğrencilerin sıfır atık bilincinin yükselmesini, kalıcı davranış haline gelmesini hedefledik. ’31 Gün Sıfır Atık Programı’ öncesi Pırlanta Merkezi öğretmenlerimize 28.05.2020 tarihinde Çevre Mühendisi Hakan Demirel tarafından çevre bilinci konusunda Eğiticinin Eğitimi gerçekleştirdik.

Pırlanta Merkezlerimizde eğitim alan ve eğitimlerine halen devam eden toplam 7000 okul öncesi öğrencimize Covid-19’dan dolayı sosyal medya hesapların üzerinden 01.06.2020-02.07.2020 tarihleri arasında online olarak eğitimi gerçekleştirdik. Her eğitim gününün sonunda öğrencilerimizin konu ile ilgili yaptığı geri dönüşler/çalışmalar sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıldı ve eğitim programında çocukların aktif rol almalarını sağladık. Yayınlanan ’31 Gün Sıfır Atık Programı’ eğitim videolarımıza 13.132 ö?renci katılım sağlamıştır. Eğitim programı sonunda çevre bilinci, geri dönüşüm ve sıfır atık farkındalığı pekiştirilmiştir ve çocuklarımıza sosyal yaşantılarında sıfır atık konusunda sosyal sorumluluk verilerek "ÇEVRE MELEKLER?" sertifikası online olarak verilmiştir. Çevre meleklerimiz artık yaşadıkları çevrede denetleyici ve uyarıcı eğitici rol alacaktır.