Evde Pırlanta Var

Bu projeye gönüllü olmak istermisiniz?

Etkinlik Başlangıç: 15/05/2020
Etkinlik Bitiş: 27/10/2020

4
NİTELİKLİ EĞİTİM

Proje Hedefi:

Dünya’da ve Ülkemizde bir çok kişinin hastalanmasına ve ölümüne sebep olan COVİD-19 Virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında; Eğitim faaliyetlerine ara veren Pırlanta Merkezlerimize kayıtlı olup tedbirler kapsamında hizmet alamayan ve evde olan okul öncesi çocukların sosyal medya aracılığı ile psiko-sosyal destek programına dahil edilmesi yanı sıra ebeveynlerin psiko-sosyal destek programına alınarak, evde çocukları ile etkili, eğlenceli zaman geçirmeleri için interaktif bir ortam oluşturulması hedeflenmiştir.

Proje Uygulayıcı Müdürlükleri:

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Proje Çıktıları :

  • Pırlanta Merkezlerimizde görevli okul öncesi eğitim öğretmenleri tarafından eğitim etkinlik videolarının hazırlanması ve yayınlanması faaliyeti kapsamında yayınlanan video sayısı 50’ dir.
  • Uzman Psikolog-Aile Danışmanı Ferhat Yılmaz tarafından Covid-19  tedbirleri kapsamında gelişen kaygıların önlenmesine  yönelik interaktif videoların hazırlanması ve yayınlanması faaliyetine yönelik yayınlanan  5 adet video  bulunmaktadır. Sosyal medya üzerinden görüntüleme ve ulaşılan kişi sayısı ise 24.357’dir.
  • Pırlanta Merkezlerinden eğitim alan ve almaya devam eden okul öncesi çocukların ebeveynlerinden gelen, çocuklarıyla beraber çektikleri eğlenceli etkinlik videolarının yayınlanması faaliyetine yönelik ailelerden gelen video sayısı  1300’dür.
  • Bucabelpırlanta facebook hesabı takipçi sayısı 200 , video görüntülenme sayısı 22.735 ‘dir.
  • Bucabelpırlanta instagram hesabı takipçi sayısı 1.034, video görüntülenme sayısı 21.900’dür.